P0805H2261FBT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
P0805H2261FBT
JLCPCB Part #
C4101380
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 2.26kΩ 200mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount