P0805E2261BBT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
P0805E2261BBT
JLCPCB Part #
C4103595
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 2.26kΩ 200mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount