CRCW040240K2DKEEP
MFR.Part #
CRCW040240K2DKEEP
JLCPCB Part #
C4048045
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS