CRCW0402270KFKTD
MFR.Part #
CRCW0402270KFKTD
JLCPCB Part #
C3918548
Description
-55℃~+155℃ 270kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount