CH0402-50RGFPC
MFR.Part #
CH0402-50RGFPC
JLCPCB Part #
C4049656
Description
-55℃~+155℃ 50mW 50Ω Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±2% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS