BZX884B27L-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX884B27L-HG3-08
JLCPCB Part #
C3764730
Package
DFN1006-2A
Description
1 Independent 26.46V~27.54V 27V 300mW 300Ω 50nA@18.9V 80Ω ±2% DFN1006-2A Zener Diodes ROHS