BZX85B5V1-TAP
MFR.Part #
BZX85B5V1-TAP
JLCPCB Part #
C7224238
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
1 Independent 1.3W 10Ω 1uA@1.5V 5.1V 500Ω 5V~5.2V ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS