BZX84C6V8-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C6V8-G3-18
JLCPCB Part #
C5604242
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 300mW 3uA@4V 6.46V~7.14V 6.8V 80Ω ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS