BZX84B6V8-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B6V8-G3-08
JLCPCB Part #
C17696909
Package
SOT-23-3
Description
1 Independent 15Ω 2uA@4V 300mW 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS