BZX84B16-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B16-E3-08
JLCPCB Part #
C7093823
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.68V~16.32V 16V 200Ω 300mW 40Ω 50nA@11.2V ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS