BZX55C7V5-TR
MFR.Part #
BZX55C7V5-TR
JLCPCB Part #
C7093780
Description
1 Independent 100nA@5V 500mW 50Ω 7.5V 7V~7.9V 7Ω DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS