BZX55B8V2-TR
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX55B8V2-TR
JLCPCB Part #
C5566496
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
1 Independent 100nA@6.2V 500mW 7Ω 7Ω 8.04V~8.36V 8.2V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS