BZX55B5V1-TAP
MFR.Part #
BZX55B5V1-TAP
JLCPCB Part #
C3732681
Description
1 Independent 100nA@1V 5.1V 500mW 550Ω 5V~5.2V 60Ω DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS