BZT55C56-GS08
MFR.Part #
BZT55C56-GS08
JLCPCB Part #
C7093697
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@43V 135Ω 1kΩ 500mW 52V~60V 56V QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS