BZT55C51-GS08
MFR.Part #
BZT55C51-GS08
JLCPCB Part #
C3739039
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@39V 125Ω 48V~54V 500mW 51V 700Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS