BZT55B75-GS18
MFR.Part #
BZT55B75-GS18
JLCPCB Part #
C7223851
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 1.5kΩ 100nA@56V 250Ω 500mW 73.5V~76.5V 75V QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS