BZT55B75-GS08
MFR.Part #
BZT55B75-GS08
JLCPCB Part #
C5605340
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 1.5kΩ 100nA@56V 500mW 73.5V~76.5V 75V QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS