BZT55B5V6-GS08
MFR.Part #
BZT55B5V6-GS08
JLCPCB Part #
C3729153
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@1V 40Ω 450Ω 5.48V~5.72V 5.6V 500mW SOD-80 Zener Diodes ROHS