BZT55B5V1-GS08
MFR.Part #
BZT55B5V1-GS08
JLCPCB Part #
C3735940
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@1V 5.1V 500mW 550Ω 5V~5.2V 60Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS