BZT55B47-GS18
MFR.Part #
BZT55B47-GS18
JLCPCB Part #
C5566270
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@36V 110Ω 46.1V~47.9V 47V 500mW 700Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS