BZT55B27-GS18
MFR.Part #
BZT55B27-GS18
JLCPCB Part #
C5605331
Description
1 Independent 100nA@20V 220Ω 26.4V~27.6V 27V 500mW 80Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS