BZT55B16-GS08
MFR.Part #
BZT55B16-GS08
JLCPCB Part #
C6522697
Description
1 Independent 100nA@12V 15.7V~16.3V 16V 170Ω 40Ω 500mW QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS