BZT55B11-GS18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT55B11-GS18
JLCPCB Part #
C5566224
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 10.78V~11.22V 100nA@8.2V 11V 20Ω 500mW 70Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS