BZT52C6V8-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C6V8-HE3-08
JLCPCB Part #
C3736150
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@3V 500mW 6.46V~7.14V 6.8V 80Ω 8Ω ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS