BZT52B15-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B15-E3-08
JLCPCB Part #
C3013867
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@11V 110Ω 11Ω 14.7V~15.3V 15V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS