BZT52B51-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B51-E3-08
JLCPCB Part #
C3765106
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@38V 100Ω 300mW 400Ω 49.98V~52.02V 51V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS