AZ23B2V7-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
AZ23B2V7-E3-08
JLCPCB Part #
C7218097
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 2.65V~2.75V 2.7V 20uA@1V 300mW 600Ω 83Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS