5KP8.5A-E3/51
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP8.5A-E3/51
JLCPCB Part #
C3699704
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 14.4V 347A 50uA 5kW 8.5V 9.44V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS