5KP15A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP15A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667543
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15V 18.5V 205A@10/1000us 24.4V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS