1.5KE300A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE300A-E3/54
JLCPCB Part #
C1973373
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 256V 3.6A@10/1000us 315V 414V TVS Unidirectional DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)