1.5KE170A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE170A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666942
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 145V 179V 1uA 234V 6.4A@10/1000us TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS