1.5KE540A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE540A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667393
Package
DO-201AD
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 2.03A@10/1000us 459V 567V 740V TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS