1.5KE16A-E3/51
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE16A-E3/51
JLCPCB Part #
C1665885
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 66.7A@10/1000us TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS