AR03BTCX4990
MFR.Part #
AR03BTCX4990
JLCPCB Part #
C2889161
Description
-55℃~+155℃ 100mW 499Ω 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS