VE-4R7M1HTR-0605
MFR.Part #
VE-4R7M1HTR-0605
JLCPCB Part #
C249555
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 4.7uF 5.3mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS