IPP80N08S2L-07-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
IPP80N08S2L-07-VB
JLCPCB Part #
C22389365
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.12nF 100A 180W 3.5V@250uA 3.855nF 35.5nC@10V 376pF 7mΩ@10V 80V N-Channel TO-220AB MOSFETs ROHS