UA78M15CKTPR
MFR.Part #
UA78M15CKTPR
JLCPCB Part #
C3746553
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 15V 2V@(200mA) 30V 4.5mA 500mA 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators