TPS799285DDCT
MFR.Part #
TPS799285DDCT
JLCPCB Part #
C2867906
Package
SOT-23-Thin-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 175mV@(200mA) 2.85V 200mA 30uVrms 40uA 51dB@(10kHz) 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-Thin-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS