TPS799185DDCT
MFR.Part #
TPS799185DDCT
JLCPCB Part #
C2866346
Package
SOT-23-Thin-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V 175mV@(200mA) 200mA 40uA 6.5V 66dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-Thin-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS