TPS72009YZUT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS72009YZUT
JLCPCB Part #
C2879491
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 200mV@(350mA) 350mA 4.5V 48uVrms 80dB@(10Hz) 80uA 900mV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS