TPS62170DSGR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS62170DSGR
JLCPCB Part #
C124041
Package
WSON-8-EP(2x2)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 17uA 2.25MHz 3V~17V 500mA 900mV~6V Adjustable Buck Buck Built-in Yes WSON-8-EP(2x2) DC-DC Converters ROHS