TPS2100DBVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS2100DBVR
JLCPCB Part #
C2653619
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+70℃ 10mA、500mA 2 2.7V~4V 250mΩ Active High High Side Switch SOT-23-5 Power Distribution Switches ROHS