TLV2217-33PWR
MFR.Part #
TLV2217-33PWR
JLCPCB Part #
C2868723
Package
TSSOP-20
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 3.3V 500mA 500mV@(500mA) 500uV 5mA 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TSSOP-20 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS