TLV1117LV18DCYT
MFR.Part #
TLV1117LV18DCYT
JLCPCB Part #
C2877978
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100uA 1A 5.5V 570mV@(1A) 60uVrms 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS