TL751L10CP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL751L10CP
JLCPCB Part #
C2865138
Package
PDIP-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 10V 150mA 26V 500uA 600mV@(150mA) 65dB@(120Hz) 700uV Fixed Over Current Protection、Over Voltage Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive PDIP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS