TL751L12CP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL751L12CP
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 150mA 26V 500uA 55dB@(120Hz) 600mV@(150mA) 700uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection、Enable Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators