TL750M05CKTTR
MFR.Part #
TL750M05CKTTR
JLCPCB Part #
C2877357
Package
TO-263-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 26V 500uV 55dB@(120Hz) 5V 600mV@(750mA) 750mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS