TL750L10QDR
MFR.Part #
TL750L10QDR
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 10V 150mA 1mA 26V 600mV@(150mA) 65dB@(120Hz) 700uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Over Voltage Protection Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators