TL1963A-18KTTR
MFR.Part #
TL1963A-18KTTR
JLCPCB Part #
C2877321
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 1mA 20V 340mV@(1.5A) 40uVrms 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS