MIC5209-2.5YU-TR
MFR.Part #
MIC5209-2.5YU-TR
JLCPCB Part #
C632818
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 170uA 2.5V 500mA 500uVrms 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS